آرشیو خبر آرشیو خبر

اولین جلسه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات در دولت دوازدهم برگزار شد

نخستین جلسه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات در دولت دوازدهم با حضور مهندس جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه معاونین و اعضای شورا در سازمان فناوری اطلاعات ایران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران : مهندس جهرمی ضمن تأکید بر توجه ویژه مقام معظم رهبری به تحقق کامل شبکه ملی اطلاعات گفت : در چند ماه گذشته مذاکرات جدی با مرکز ملی فضای مجازی صورت گرفته و مرکز ملی فضای مجازی یک سند به‌صورت مکتوب ابلاغ کرده است که  در این سند اقدامات ما برای رسیدن  به اهداف شبکه ملی اطلاعات  تبیین شده است .

مهندس آذری جهرمی در ادامه افزود :  سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات  موردتوافق است و تلاش ما انطباق اقدامات و فعالیت‌ها با این سند خواهد بود .

در این جلسه دبیرخانه شورا گزارشی از آخرین اقدامات به‌عمل‌آمده در خصوص تهیه برنامه اقدام مرحله توسعه و تکامل شبکه ملی اطلاعات در دولت دوازدهم در راستای اهداف مندرج  در سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات ارائه نمود . همچنین پس از بحث و تبادل‌نظر اعضای شورا مقرر شد کارگروه‌ها برنامه‌های حوزه تخصصی خود را پس از برگزاری جلسات تخصصی با ذینفعان تهیه و جهت نهایی سازی و تلفیق به شورا راهبردی ارائه نمایند .

لازم به ذکر است ساختار شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات شامل یک شورای اصلی ، دبیرخانه ، مرکز هماهنگی اجرای پروژه‌ها و گروه کنترل و پایش پروژه‌ها  و همچنین  گروه ناظرین  است . این شورا به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضویت معاونان، مدیران پروژه و کمیته ناظرین به‌صورت ماهانه تشکیل جلسه خواهد داد و پیشرفت این پروژه را رصد می‌کند.

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 20 دی 1396
بازدید ها: 343