سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

اولین جلسه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات در دولت دوازدهم برگزار شد

تاریخ خبر: 20 دی 1396

نخستین جلسه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات در دولت دوازدهم با حضور مهندس جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه معاونین و اعضای شورا در سازمان فناوری اطلاعات ایران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران : مهندس جهرمی ضمن تأکید بر توجه ویژه مقام معظم رهبری به تحقق کامل شبکه ملی اطلاعات گفت : در چند ماه گذشته مذاکرات جدی با مرکز ملی فضای مجازی صورت گرفته و مرکز ملی فضای مجازی یک سند به‌صورت مکتوب ابلاغ کرده است که  در این سند اقدامات ما برای رسیدن  به اهداف شبکه ملی اطلاعات  تبیین شده است .

مهندس آذری جهرمی در ادامه افزود :  سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات  موردتوافق است و تلاش ما انطباق اقدامات و فعالیت‌ها با این سند خواهد بود .

در این جلسه دبیرخانه شورا گزارشی از آخرین اقدامات به‌عمل‌آمده در خصوص تهیه برنامه اقدام مرحله توسعه و تکامل شبکه ملی اطلاعات در دولت دوازدهم در راستای اهداف مندرج  در سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات ارائه نمود . همچنین پس از بحث و تبادل‌نظر اعضای شورا مقرر شد کارگروه‌ها برنامه‌های حوزه تخصصی خود را پس از برگزاری جلسات تخصصی با ذینفعان تهیه و جهت نهایی سازی و تلفیق به شورا راهبردی ارائه نمایند .

لازم به ذکر است ساختار شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات شامل یک شورای اصلی ، دبیرخانه ، مرکز هماهنگی اجرای پروژه‌ها و گروه کنترل و پایش پروژه‌ها  و همچنین  گروه ناظرین  است . این شورا به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضویت معاونان، مدیران پروژه و کمیته ناظرین به‌صورت ماهانه تشکیل جلسه خواهد داد و پیشرفت این پروژه را رصد می‌کند.

تصاویر خبر