سازمان فناوری اطلاعات ایران

لطفا گوشی خود را به حالت عمودی بازگردانید

Skip to Content

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در استان گلستان:

لازمه توسعه پایدار در حوزه ارتباطات حضور بخش خصوصی است

تاریخ خبر: 20 تیر 1397

مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی، یکی از لازمه های اصلی توسعه پایدار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر سراییان در نشست با فعالان حوزه فناوری اطلاعات استان گلستان، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به همین دیدگاه دو راهبرد کلی در دولت الکترونیکی و شبکه ملی اطلاعات مصوب شده است.
وی افزود: امکان مشارکت بخش خصوصی در پروژه های دولت الکترونیکی با مصوبه دولت فراهم شده و بر همین اساس راهکارهای قانونی لازم برای این امر پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر، سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به تبدیل شدن به یک سازمان توسعه ای، این امکان را دارد تا در پروژه های حوزه فناوری های نوین که بخش خصوصی تمایلی به حضور در آن ها ندارد، با مشارکت 50 درصدی با بخش خصوصی وارد شده و پس از سه سال، آن پروژه به صورت کامل به بخش خصوصی واگذار شود.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به ایجاد قطب های مراکز داده در کشور تصریح کرد: امکان تسهیل حضور و مشارکت بخش خصوصی در حوزه قطب های مراکز داده نیز فراهم شده است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 32 پروژه دولت الکترونیکی تدوین شده است که می تواند سهولت در ارایه خدمات، کاهش هزینه و افزایش رفاه برای مردم را فراهم کند.
این گزارش حاکی است، دکتر سراییان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ گلستان نیز با اشاره چالش های بزرگ پیش روی کشور گفت: اشتغال، آب ، توسعه اقتصادی و عدم بهره وری از جمله موضوعاتی است که راهکار میانبر آن عبور از فناوری اطلاعات است.
وی بابیان این مطلب که استان گلستان در حوزه توسعه کسب‌وکارهای نوپا در جایگاه مناسبی در سطح کشور قرار دارد تأکید کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ارتباطی موجود در استان و همچنین نیروی انسانی تحصیل‌کرده و توسعه شرکت‌های نوپا می‌توان به توسعه و رفع نیاز کشور در بخش‌های مختلف سرعت بخشید.

تصاویر خبر

فایل تصویری

فایل صوتی